Pepe a Naty

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Skutočné priateľstvá alebo pohltení dobou?

Akú hodnotu má podľa Vás priateľstvo na Facebooku? Koľko máte priateľov a s koľkými z nich sa aspoň pozdravíte, keď ich stretnete v reálnom svete?
Dnes celkom bežný jav: Stretnete na ulici známeho, ktorého ste nevideli pár rokov a ten Vám celý natešený oznámi radostnú novinku zo svojho súkromného života. A čo urobíte vy? Namiesto toho, aby ste sa zatvárili prekvapene, poviete len: „Viem, mal si to na Facebooku.“ Priznám sa, ani ja som fenoménu s názvom Facebook neodolala. Zaregistrovala som sa, priatelia sa mi hromadili a ja som získala kompletný prehľad o ich súkromí. Dnes už viem nielen to, kto s kým tvorí párik a kto je momentálne nezadaný, ale v mnohých prípadoch sa dozvedám aj to, čo ma absolútne nezaujíma. Kto nie je na Facebooku, ako by neexistoval. Je to ale naozaj tak? Osobne mám kamarátov, ktorí nepotrebujú zdieľať svoje názory virtuálnou formou, nezaujíma ich, kto mal čo na obed a o svojich priateľoch sa všetko podstatné dozvedajú face-to-face pri pive, káve, kofole. Asi je to aj dobré. Veď ľudský kontakt potrebuje každý z nás a nech sa niekto nepokúša presvedčiť ma o opaku. Neuverím mu. A verím, že nie som sama.

Kamaráti :) | stály odkaz

Komentáre

  1. P+N
    ==Kto nie je na Facebooku, ako by neexistoval.==neexistujem a viem, že nie som sama neexistujúca. Papier znesie všetko, preto treba cez sito presievať, to, čo sa na FB popíše
    publikované: 12.01.2011 18:15:21 | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
  2. neexistujúci?
    úspešne sa vyhýbam a odolávam fenomén Facebook už štyri roky, neexistujem? Existujem - žijem, dýcham, stretávam (!) sa s priateľmi, ktorý mi môj aktuálny "status" okomentujú do očí, naše spoločné fotky si pozerám v albume, reálnom hranatom a nechýba mi nevedomosť o tom, kto kde kedy s kým. Mám rád svojich priateľov, rád sa s nimi stretávam. Neodsudzujem nikoho, kto Facebook používa, ale súhlasím, že sa tým ako keby vytrácal kontakt s ľuďmi - a nie ten virtuálny.

    BTW - som rád, že "neexistujem"
    publikované: 22.01.2011 18:21:35 | autor: ďuro (e-mail, web, neautorizovaný)
  3. Na jednom mieste na nete
    Človek chce byť stále v styku so svojimi priateľmi/ kamarátmi aby neostal mimo diania. Internet sa stal ľahko dostupnou a v súčasnosti aj samozrejmou formou komunikácie ľudí. To čo sa mení je len miesto na internete, kde sa ľudia logujú, aby spolu mohli komunikovať, v minulosti to bol pokec potom ICQ, skype a neviem čo ešte všetko, teraz sa len tí istí ľudia presunuli na twitter a Facebook, lebo tam majú väčšinu svojich známych, človek chce byť tam kde má svojich priateľov a momentálne je tým miestom na internete Facebook. Vyhýbať sa Facebooku je síce pekné, zachovať si svoje odhodlanie a presvedčenie, no je to ale akoby ste chceli používať internet ale bez možnosti posielania správ. FB je veľký chat, a človek by si mal dať pozor na to v akej miere doň bude prispievať, Je to veľká verejná nástenka a je len na vás čo tam napíšete. Nemusím písať čo som práve jedol, a ako sa mi ráno nechcelo vstávať. Ale ak s niekým potrebujem niečo predebatovať, pošlem mu správu na FB a dohodnem si stretko. Proti odporcom FB, nemám nič no keď sa so mnou chcú skontaktovať tak sa vraciame k mobilom a sms kám, čiže je to vlastne krok späť. Zhoršujú si vlastne internetovú formu komunikácie. V praxi to teda znamená, že nemajú práve najaktuálnejšie informácie zo sveta svojich priateľov.
    publikované: 27.06.2012 15:26:49 | autor: Slano (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014